15 прекршители на полицискиот час – 393 санкции за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во периодот од 22 часот синоќа до 5 часот утрово, полицајци на целата територија на земјава откриле вкупно 15 прекршители на полицискиот час, коишто не ја почитувале забраната за движење во гореспоменатиот период, соопштија од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Исто така, во текот на вчерашниот ден и утрово полицијата изрекла 393 казни за прекршување на мерката за задолжително носење заштитни маски за лице.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за да се придонесе за спречување на ширењето на ковид-19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи