Граѓанска еко акција – Чистење на Маркови Кули

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во недела на 21 март, по повод Денот на Пролетта, се организра граѓанска еко акција за „Да си го исчистиме градот“.

 

  • Локација Маркови Кули
  • Локација Селце
  • Локација Волково

 

Добредојдено е ако споделите на стори и на ѕид!

Еден поинаков краток излет.

По повод Денот на Пролетта.

Прилеп има моментално потреба од акција за чистење!

Почнуваме со Маркови Кули.

Прва цел ни е околу слончето.

Кој колку можи…

И 30 мин. да дојдите е добредојдено.

Еден пакет кеси за ѓубре 10кеси е од 60 до 100ден. Малце и дружба, малце еко акција. Имаме вода изворска на 200м од слончето.

Настанов нека биди колективна инспирација да го видиме Прилеп чист. И ве молам не постирајте статуси од било каков демотивирачки карактер.

Протоколите за Ковид да се почитуваат.

Повеќе детали ТУКА.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи