Две лица сакале да силуваат девојка од Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Девојка од Крушево (23), вчера во Полициската станица Крушево пријавила дека Џ.К.(48) од с.Врбоец, крушевско и З.К.(31) од с.Кривогаштани, прилепско, се обиделе да извршат обљуба врз неа, соопштија од МВР.

„Тие биле приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи