Денес засилен ветер, во следните три дена променливо време со подпросечни температури

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди и со појава на локални слаби врнежи од дожд и снег. Температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Денес и утре ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен долж поовардарието и во источните делови, каде на места ќе достигнува брзина и над 65 км/час.

Прогноза за 18.03.2021

Минимална температура: -6°C до 2°C

Максимална температура: 4°C до 12°C

Умерено облачно и студено со умерен северозападен ветер. На планините и на некои повисоки места со појава на повремен слаб снег.

 

Прогноза за 19.03.2021

Минимална температура: -7°C до -1°C

Максимална температура: 5°C до 13°C

Умерено облачно и студено со слаб до умерен југозападен ветер. На планините ќе има услови за провејување на слаб снег.

 

Прогноза за 20.03.2021

Минимална температура: -4°C до 2°C

Максимална температура: 6°C до 13°C

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи