Заев од Луксембург: ЕУ нѐ разочара со набавката на вакцини

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Во интервју за весникот „Ворт“, премиерот Зоран Заев ја признава разочараноста за испораката на вакцините од ЕУ.

„Би било нечесно ако не признам дека ЕУ нѐ разочара со набавката на вакцини за коронавирусот. Но ни рекоа дека во овој момент е невозможно за Унијата да ги сподели вакцините“, вели Заев.

Сепак, тој се заблагодарува за помошта на ЕУ во делот на заемите.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи