ВМРО-ДПМНЕ: Сцени како од хорор филм во прилепската болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Загрижени граѓани ни испратија слики од прилепската болница кои покажуваат во каква состојба истата се наоѓа. Што се случува? Ќе одговори ли некој или менаџментот ќе продолжи да спие? Велат во денешното соопштение на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

„Прилеп турка црни рекорди како по бројот на заразени, така и по бројот на починати. Медицинскиот персонал, доктори и сестри се преморени во оваа битка со ковид и мака мачат со последни сили да го заштитат здравјето на граѓаните, а некој воопшто не се грижи за ништо! Го повикуваме надлежниот инспекторат да утврди дали се постапува согласно Правилник за начинот на постапување со медицински отпад, како и начинот на пакување и обележување на медицинскиот отпад. Здравјето на граѓаните мора да е на прво место!“, се вели во соопштението на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи