Граѓаните со реакција: Тотална хаварија по прилепските улици која трае со години

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Стариот асфалт полека и сигурно се распаѓа по улиците, преку 20 години нашите сограѓани ги кршат колите по овие кратери, испакнати и вдлабнати шахти на сите главни и споредни улици низ Прилеп, реагираше на Фејсбук, но и до нашата редакција прилепчанецот Гоце Илиески.

„Ова ни најмалку не е политичка провокација кон една или друга партија, ова е добронамерен АПЕЛ, конечно еднаш службите од локалната самоуправа, со минимални средства да ги затворат овие дупки и да го решат деценискиот проблем“, вели Илиески.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи