Зека: Ќе биде уапсена позната личност од Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Косовскиот новинар Милаим Зека во неговото телевизиско гостување на Тв Канал 10, зборувајќи за досегашните апсења на Специјалниот суд во Хаг, како и за можноста да се прошири листата на обвинетитe изјавил дека се очекуваат и други апсења, пренесува Слободен печат.

„Ќе биде уапсена позната личност од Македонија, и многумина мои пријатели“ , вели Зека.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи