Камчев спроведен од Шутка до Кривичен суд да сведочи за „Меѓународен сојуз“ и Боки13

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Денес во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за предметот „Меѓународен сојуз“ во кој што ќе сведочи македонскиот бизнисмен Орце Камчев.

Камчев беше спроведен во судницата од Истражниот затвор во Шуто Оризари каде што како што го издржува 30-дневниот притвор кој што во неделата му беше одреден.

Обвинет во случајот „Меѓународен сојуз“ е Бојан Јовановски, поранешната пратеничка од раководството на СДСМ – Фросина Ременски, Миле Јовановски (таткото на првообвинетиот) и Јасна Мандиќ Ерцеговиќ.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи