МВР: Полицискиот час го прекршиле 23 лица, маска не носеле 445

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Синоќа, 23 лица ја прекршиле забраната за движење, соопшти Министерството за внатрешни работи,

Во однос на мерката за носење лична заштита на лицето, регистрирани се 455 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи