Полицискиот час го прекршиле 23 лица, 455 санкции за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека полицискиот час не го почитувале 23 лица.

„Полицискиот час од 22 часот на 17 март 2021 до 05 часот и утрово не го почитувале 23 лица, додека пак во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата за неносење лична заштита на лице регистрирани се 455 прекршоци“ – информира МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи