МВР: Полицискиот час го прекршиле 15 лица, 533 казни за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Од синоќа во 22 часот до 5 часот утринава, констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 533 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи