Тенк разнесе кокошки во Италија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Италија, за време на воена вежба, еден тенк истрела проектил кон фарма со кокошки. Според тамошните медиуми, во тој немил настан биле убиени поголем број кокошки, а причинета била и поголема материјална штета.

Настанот се случил на воен полигон во близина на градот Виваро, на еден час пат од Венеција.

Патем, ова било екипаж со тенк „Чентауро“.

Голем дел од кокошарникот бил урнат. Обвинителството на покраината Порденоне почна истрага и нареди прекинување на вежбата со тенкови.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи