13 мигранти од Пакистан откриени близу железничката во Криволак

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Тринаесет мигранти од Пакистан биле откриени синоќа близу железничката станица во Криволак, за МИА потврдија денеска од МВР.

„Синоќа во 17.20 часот во близина на железничката станица во Криволак, полициски службеници од СВР Велес и ЕБР пронашле група од 13 лица – мигранти, сите од Пакистан. По приведувањето тие биле предадени во Прифатниот центар „Винојуг” во Гевгелија“, појаснија од МВР.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи