Среќата насекаде низ светот – 20 март Интернационален ден на среќата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денес, 20 март е ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ДЕН НА СРЕЌАТА. Што е среќа? Тоа е нешто мало..? илии нешто големо? А можеме да го видиме? Дали среќата треба да ја бараме? ..не, таа е околу нас, доволно е да се научиме како да ја чувствуваме и како да не ја оддалечуваме од себе. Таа е секогаш со нас, до нас, како сенка.

Денес луѓе од Грција, Чешка, Полска, Италија, Франција, Германија и други земји споделуваат што за нив е среќата, за некој од нив е книга, за некој музика, некој кога поминува време со семејството и пријателите, а за некој помагањето на другите луѓе.

Секој од нас е среќен на некаков начин, тоа значи дека СРЕЌАТА ЈА ИМА НАСЕКАДЕ ВО СВЕТОТ.

 

Денес одберете да бидете среќни, но и секој нареден ден.

Во продолжение ви споделуваме видео во кое луѓе од различни земји споделуваат што среќата претставува за нив, погледнете, можеби ќе најдете причина и вие да бидете среќни.. или едноставно не барајте причина, само БИДЕТЕ СРЕЌНИ.

Голема благодарност до сите кои беа вклучени во овој проект.

 

Ученик Правобранител Матеа Поповска и нејзиниот тим Pancakes

СОУ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПРИЛЕП

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PANCAKES (@team__pancakes)

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи