Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Вчера во 18.30 часот во полициската станица во Прилеп е пријавено дека  на улицата „Трајко Николовски” се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф” управувано од Т.Д. (34) и велосипедистот Ц.Р. (34) и двајцата од Прилеп. По незгодара Т.Д. со возилото го напуштил местото.

„Во сообраќајката Ц.Р. здобил тешки повреди кои му биле констатирани во Градската болница во Прилеп. По преземени мерки, Т.Д. и возилото биле пронајдени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи