Вознемирувачки снимки од Железара, Скопје – голема експлозија и хаварија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Чудна светлина, искрење и пожар се гледаат во Скопје, во населбите Автокоманда и Железара. Дел од овие населби немаат струја. На Твитер се појавија снимки според кои може да се заклучи дека има хаварија во фабриката во Железара.

Официјални информации за тоа што точно се случува засега нема, но на социјалните мрежи веќе се појавија неколку снимки.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи