За утре најавен прекин на струја во неколку прилепски села

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот  со електрична енергија,   ќе има прекин со снабдувањето со ел. Енергија на ден 23.03.2021 од 08.30 до 10.00 часот во Фирма Ролоспас, с. Ново Лагово, с. Старо Лагово,  ИНАКО ДОО, Комплекс МЕТАЛЕЦ и дел од с.Црнилиште во времето од 09.30 до 15.30 часот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи