Мицкоски: Македонија, држава во која училиштата наместо за учење се користат за партиско гласање

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

„Македонија, држава во која училиштата наместо за учење се користат за партиско гласање. Во нормална држава министерката не го чека следниот работен ден, си дава оставка веднаш!“, напиша денеска на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откако вчера СДСМ ги одржа првите внатрепартиски избори за лидер на партијата.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи