Полицискиот час продолжува до 6 април

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

И официјално, полицискиот час во земјава од 22 до 05 часот продолжува уште две недели. Владата го прифати предлогот од Комисијата за заразни болести.

Засегa нема најава за воведување на нови мерки.

Новиот полициски час ќе трае најмалку до 6. април, до 05 часот, а потоа ќе се одлучува за негово продолжување.

И натаму, отстапки од забраната ќе има за сите граѓани кои за време на забраната за движење имаат потреба од итна медицинска грижа. За слободно движење оваа потреба ќе треба да ја најават на службата 192 на телефонот на Министерството за внатрешни работи.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи