Сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило и автомобил во прилепско – еден тешко повреден

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Вчера рано наутро на влез кај с. Бело Поле се судриле товарно возило и автомобил при што едно лице било пренесено во болница со тешки телесни повредeни.

Имено на 21.03.2021 во 08,20 часот било пријавено дека на влез кај с.Бело Поле, прилепско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “опел астра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од П.М.(57) од с.Бело Поле и товарно моторно возило “мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(46) од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил П.М. констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи