Mало намалување на цената на горивата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

По серијата поскапувања, Регулаторна комисија одлучи од ноќеска на полноќ минимално да ги намали цените на горивата во нашата земја.

Имено, со последната одлука бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, како и Еуродизелот, од ноќеска на полноќ ќе се продаваат за половина денар поевтино од претходно.

Според ова, во текот на следната недела, за литар Еуросупер БС-95 ќе плаќаме 67 денари, за Еуросупер БС-98 69 денари, додека Еуродизел ќе чини 56,50 денари по литар наточено гориво.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи