Атиџе од „Медена земја“ и Сузана Турунџиева во дует ја испеаја емотивната „Иста судбина“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Пејачката и писателка Сузана Турунџиева заедно со хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова во заедничка емотивна песна која ќе ви ги стопли срцата. Песната е насловена „Иста судбина“, текстот е на Огнен Неделковски, музиката и аранжманот се дело на Роберто Поп Димитров.

„Моја Атиџе, душо медена, мислам дека цел живот јас те познавам, иста судбина ние делиме“, пее Турунџиева во стиховите полни со емоции.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи