Денес 100 македонски медиумски работници се вакцинираа во Врање

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денеска 100 медиумски работници од Македонија се вакцинираа против КОВИД 19 во Заводот за јавно здравје Врање, со вакцината на „АстраЗенека“.

Вакцинацијата и ревакцинацијата беше одобрена на барање на МАН, Здружението на новинари на Србија преку кабинетот на Претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Вакцините и ревакцините за 100 медиумски работници се бесплатни. МАН организираше и автобуски транспорт од Скопје до Врање.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи