Регистрирани 13 прекршувања на забраната за движење, 365 казни за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од 22.00 часот синоќа до 05.00 часот изутринава констатирано е дека 13 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак,  мерката за носење лична заштита на лице, не ја почитувале 365 лица.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи