Уживајте во убавините на БиХ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Босанскиот режисер Харис Дубица објави видеоснимка која го прикажува се она што Босна и Херцеговина ја прави посебна. Во краткото видео, опфатени се Бања Лука, Сараево, Мостар, Јајце… Во низа кратки снимки, можат да се видат и планините, но и крајбрежјето на БиХ.

„Гледав неколку вакви видеа што ги покажуваат убавините на другите земји. Па, добив желба да направам своја верзија за БиХ и судејќи според коментарите, успеав да направам нешто многу убаво”, прокоментира кусо Дубица за видеото.

Видеото е споделено неколку стотици пати и има над 115.000 прегледи од корисници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Haris Dubica (@harisdubica)

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи