407 новозаболени од коронавирус и 23 починати лица во Прилеп за една недела

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 15 до 21 март, во општина Прилеп имало 407 новозаболени од коронавирус, додека од последици на коронавирусот починале 23 лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 940, од кои 118 се наоѓаат на болничко лекување, 707 на домашно, а 115 се лекуваат во дневната болница.

Вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 6.529, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 307 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи