ДЗС: 7102 лица од дијаспората се попишале за 1 ден, вкупно 137 111 попишани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Самопопишувањето на македонската дијаспора се интензивира. Според статистиката на Државниот завод за статистика, денешната состојба покажува дека за 1 ден се попишале 7102 македонски државјани во странство, а заклучно со денес до 8 часот, се попишале вкупно 137111 македонски државјани.

Попишувањето трае до завршувањето на пописот, на 21ви април.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи