Избрани 273 реонски и 18 резервни попишувачи за Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Познати се имињата на реонските попишувачи, кои се избрани и именувани од Државниот завод за статистика за Пописен реон 19 со седиште Прилеп кој што покрива подрачје на 3 општини и тоа Прилеп, Кривогаштани и Долнени.

Согласно претходниот попис за пописниот реон 19 каде спаѓа и Прилеп, евидентирани се 96.486 лица.

Избрани се 273 реонски попишувачи и 18 резерни, а листата со одлуката за избор можете да ја погледнете ОВДЕ.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи