Прекин на електричната енергија во : Плетвар, Ореовец, Тројаци, Радобил и Ракле

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во моментов без напојување со електрична енергија се : Прилеп – Плетвар, Ореовец, Тројаци, Радобил и Ракле.

 

Прекини на електричната енергија има на повеќе места во Македонија :

 

Скопје –Сушица, Живиње, Бадар, Кожле

 

Скопје –Танушевци,Брест,Малино-

 

Куманово- Рамно, Длабочица, Буковљане , Осиче, Облавце, Орах, Руѓинце, Јачинце, Довезенце, Бељаковце ), Кокошиње, Скачковце


Тимовите веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во наведените реони. За дополнителни информации, контактирајте на 0890 88888“ се вели во соопштението на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи