Се отворија телефонските броеви за донации – ајде сите да му помогнеме на Гоце

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

42 годишниот Гоце Илиески, вработен како возач во Итната медицинска помош од Прилеп, е хоспитализиран со големи компликации на Ковид 19 во Систина. Еден ден таму семејството го чини 1.700 евра, а сега и со нова терапија која чини дополнителни 500 евра на ден, сумата изнесува околу 2.300 евра дневно.

Семејството влезе во многу тешка здравствена состојба, но за жал и тешка финансиска ситуација. Буквално целото семејство заболија од Ковид 19. 12 годишниот син Филип беше хоспитализииран во клининиката во Козле и после долго боледување сега е подобар. Но за жал од корона вирусот почина мајката на Гоце.

 

Телефонските броеви на кои може да донирате се : 143414 Телеком и 143504 А1.

 

Сите хумани граѓани, во рамките на своите можности, може да донираат и на :

 

Ж- ска Стопанска Банка Скопје 200003328588457

Даниела Илиеска Прилеп.

Девизна с-ка

Daniela Ilieska

Ul. Nada Lameska br.18

Prilep 7500 Macedonia

BANK: STOPANSKA BANKA AD SKOPJE

SWIFT: STOBMK2X

IBAN: MK07200003840888622

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи