Укината забраната за тешки товарни возила на планинскиот превој Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патот Прилеп – Градско преку планинскиот премин Плетвар.

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека забраната е укината во 08:15 часот.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, на места со остатоци од кашест снег.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи