Утре улицата Преспанска во Прилеп ќе нема струја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на повеќе локации во Македонија. Утре дел од улицата „Преспанска“ во Прилеп ќе нема струја од 10.30 до 15.00 часот.

„Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ)“, се вели соопштението на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи