Власта и опозицијата се договорија – ќе се одржи Ковид седница за петтиот пакет мерки

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

На вонредната координација кај претседателот на Собранието Талат Џафери договорено е од седницата која беше спорна да се извадат сите закони, освен оние кои се однесуваат на петтиот пакет мерки.

Дневниот ред ќе биде потврден денеска, а потоа веднаш ќе работи комисијата за финансирање и буџет. Пратениците денеска ќе продолжат со пратенички прашања, а од кои се откажаа избраниците од власта. Со ова практично постојната седница се претвора во ковид седница.

„Дијалогот вроди со плод. Барам пратениците од власат да го поддржат предлогот кој го бараме неколку дена, односно на дневен ред да бидат четирите точки за кој имаме договор“,вели  координаторот на пратеничката група Никола Мицевски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи