Превртен камион на Плетвар, возете внимателно по 1 сообраќајна лентa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Камион утрово се преврте на патот Прилеп – Градско, по превојот Плетвар. Како што информираат од полицијата несреќата се случила околу 8 часот, а засега нема пријавени повредени лица.

Сообраќајот се одвива по една сообраќајна лента, а полицијата е на лице место и врши увид.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи