Филипче: Во недела пристигнуваат 24.000 вакцини на „Астра Зенека“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Предмалку, министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил извести дека оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје ќе пристигне првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот.


 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи