Kомисијата за заразни болести не препорача нови мерки до вторник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Kомисијата за заразни болести на денешниот состанок ја разгледала актуелната состојба со епидемиолошката ситуација во земјава и заклучила дека нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки.

Тоа значи дека ќе нема карантин за наредниот викенд. Во сила останува актуелната мерка – полициски час од 22 до 05 часот, која ќе трае до 6ти април.

Комисијата повторно ќе заседава во вторник наредната недела, кога пак ќе ја разгледува епидемиолошката состојба.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи