Трето место за прилепчанката Талија Петреска на „Водно-Матка Треилс“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Прилепчанката Талија Петреска го освои третото место на трката од 26 км. на планинскиот маратон, кој се одржа по 4-ти пат, – „Водно-Матка Треилс“. Оваа планинска трка се одвива низ најубавите шумски појаси на планината Водно и ти ги нуди најатрактивните погледи на мистичниот Кањон Матка. Висинското искачување е 1.650 метри.

Првото место го освои Снежана Ѓуриќ од Србија, а со среброто се заките Сандра Арсовска од Скопје.

Инаку – „Водно-Матка Треилс“ имаше уште една подолга трка на 42 км.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи