Прилепчанка тешко повредена во пожар – куќата целосно опожарена

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 27.03.2021 околу 04.10 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека настанал пожар во куќа во Прилеп, сопственост на В.П.(57), при што куќата е целосно опожарена, а пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Прилеп.  В.П. била пренесена во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде  биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи