Сите патишта денес – кон Прилепското езеро

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Прилепчани денес уживаа на пролетното сонце и во пријатната топла температура која достигна и до 17 степени на најблиското излетничко место до Прилеп, вештачкото езеро каде што се гради и велосипедска патека.

Мораме да напоменеме дека и покрај зголемената фреквенција на прилепското езеро, се забележуваше дека излетниците се дружеја во кругот на своето семејство, без собирање во поголеми групи.

Ви препорачуваме следното кафе да си го испиете на раат, во природа, без големи собиранки и почитување на мерките за заштита од корона вирусот. И ова ќе помине!

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи