Скопјанец физички нападнал полицајци во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

На 26.03.2021 околу 21.40 часот во Крушево од полициски службеници од Полициската станица Крушево е приведен Н.Х.Л. (22) од Скопје, кој управувал патничко возило „хјундаи тусон“, со скопски регистарски ознаки, бидејќи при обид за негово запирање, пријавениот движејќи се со голема брзина ги довел во опасност полициските службенци, а потоа при приведувањето, физички ги нападнал. За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи