Заев и Мицкоски го одложија пописот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

По неколку часовни разговори за актуелните прашања во државата, премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се договориле да го одложат пописот за септември годинава, соопшти Мицкоски.

„Попишувачите во наредниот период ќе се вакцинираат, по што пописот наместо според предвиденото на 1ви април се одложува за 5ти септември“, изјави Мицкоски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи