Заев: Непријатно е чувството, но немаме против како Влада, државјаните да одат да се вакцинираaт во друга земја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање околу тоа каков е неговиот коментар бидејќи бројни македонци заминаа на вакцинација во Србија кажува дека не се чувствува пријатно.

„Непријатно е чувството, исто како што реагираат граѓаните на социјалните мрежи, но немаме против како Влада, државјаните да одат да се вакцинираaт во друга земја“, изјави премиерот Зоран Заев.

Тој ја поздравува одлуката на пријателска Србија да помогне во имунизацијата и потенцира дека вакцините не треба да се фрлаат.

„Направивме се за да набавиме вакцини и затоа ќе имаме повеќе од планираното“, истакна Заев.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи