Утре седница на Советот за безбедност во кабинетот на претседателот Пендаровски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Во Кабинетот на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, утре ќе се одржи 12-та седница на Советот за безбедност. Покрај членовите на Советот за безбедност, на покана на претседателот Пендаровски на седницата ќе присуствува министерот за здравство, Венко Филипче, информираше претседателскиот Кабинет.

На седницата ќе се разговара за актуелната состојба со пандемијата на Ковид-19 во Македонија и мерките и активностите на надлежните институции, соопштија од Кабинетот на Пендаровски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи