MЗ со корекција: Имаше грешка во дневниот извештај, не е починато 22 годишно лице, туку 72 годишно лице

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во денешниот дневен извештај за коронавирусот во изминатото деноноќие има ненамерна грешка.

„Имено, во извештајот нема починат пациент на 22 годишна возраст од Струга, односно починатиот пациент од Струга има 72 години“,  стои во корегираното соопштението од МЗ.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи