Денес умерен северен ветер, следните денови не чека затоплување до 23°C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд претежно на северозападот. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој краткотрајно во северните делови ќе засилува.

Максималните температури ќе се движат до 15 °C.

Времето утро ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди почести во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Максималните температури повторно ќе се движат до 15 °C.

Во следните денови следува затоплување и подолги сончеви периоди. Максималните температури ќе се движат во интервал од 15°C до 23°C.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи