За една недела во Прилеп 404 нови случаи и 20 починати лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 22 до 28 март, во општина Прилеп имало 404 новозаболени од коронавирус. Од последици на коронавирусот починале 20 лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 1.030, додека вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 6.933.

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 327 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи