Откажана е седницата на Комисијата за заразни болести

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Откажанa е седницата на Комисијата за заразни болести на која денеска требаше да се одлучи дали ќе се воведуваат нови рестриктивни мерки за заштита.

Денеска останува да заседава Советот за безбедност кај претседателот Стево Пендаровски. Тековната недела надлежните ја окарактеризираа како критична во однос на натамошното ширење на болеста во третиот бран. Бројот на активни случаи во државава изнесува 18.000.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи