Украдена кутијата за донации за Гоце Илиески од плоштадот во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Вечерва околу 19 часот од плоштадот во Прилеп е украдена кутијата со пари во која се собираа донации за Гоце Илиески, а која беше поставена од страна на локалните дуќанџии. Според нивните кажувања ја украло лице кое возело веспа, неговиот лик не можел да се види бидејќи носел кацига. Случајот е пријавен во полиција.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи