3 403 нашинци во странство се попишале за едно деноноќие, вкупно 175 023

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Евиденцијата на самопопишувањето покажува бројка од 175 023 државјани на Македонија кои живеат во странство и кои се самопопишале на електронската апликација од почетокот на овој процес, на  1ви март, до денес.

Во последното деноноќие се попишани 3403 лица, а овде можете да ги видете попишаните по држави.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи